“6284 sayılı kanun kırmızı çizgimizdir” diyen AK Partili Özlem Zengin isyan etti: Tehdit telefonları alıyorum

Yeniden Refah Partisi‘nin Cumhur İttifakı’na katılmak için, “6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Bayana Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun”un kaldırılmasını talep ettiği öne sürülmüştü. Bu söylentiler kısa müddette gündem olmuş ve AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım “Bu mevzuları hiç konuşmadık” demişti.

“YÜZLERCE TEHDİT TELEFONU ALIYORUM”

Konunun gündem olmasının ardından AK Parti Küme Başkanvekili Hasret Varlıklı de “6284 bizim kırmızı çizgimizdir” diyerek tartışmalara farklı bir boyut kazandırdı. Bu çıkışı sonrası tüm dikkatleri üzerine çeken Güçlü, A Haber’e yaptığı açıklamada “Artık bu husus hakkında fazla konuşmak istemiyorum. Gaye haline geliyorum. Sayın Bakanımız açıklama yapıyor, Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamaları var lakin ben bu hususta ne vakit bir şey söylesem normali çok aşan bir gaye olma hali ortaya çıkıyor. Yalnızca Twitter’dan değil, çok tertipli ve planlı bir akına dönüşüyor. Bununla da kalmıyor, telefonuma yüzlerce tehdit bildirileri alıyorum. Bunun ne kadar önemli bir mevzu olduğunu bilmiyorum kamuoyu fark ediyor mu… 6284 olağan ki tartışılabilir, İstanbul Mukavelesi çok tartışıldı. Benim itirazım yöntemine, sistemine ama bundan kamuoyu yeteri kadar rahatsızlık duymuyor. Doğrusu bu akınlar Türkiye’de bayanları çok rahatsız ediyor.” dedi.

“ERKEK ARKADAŞLARIMIZ KONUŞTUĞUNDA HİÇ SORUN OLMUYOR”

Açıklamasının devamında erkeklerin konuşmalarının bu kadar sorun haline getirilmediğini lisana getiren Varlıklı, “Bu hususa kimse girmek istemiyor zira maksat oluyorsunuz. İşte ben. Ben AK Parti Küme Başkanvekiliyim. Ben kendi fikirlerimi anlatmıyorum, kümemiz ismine konuşuyorum lakin kümemiz ismine konuşan bir erkek arkadaşımız olduğunda hiç sorun olmuyor.” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir