AKP marjinallere boyun eğip O’nu feda mı edecek?

AKP’li milletvekili Hasret Varlıklı, 6284 hakkında yaptığı açıklama sonrası yüzlerce tehdit iletisi aldığını söylemişti. Tekrar Refah Partisi’nin (YRP) Cumhur İttifakı’na katılma kaidesi olarak ileri sürdüğü 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Bayana Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un değiştirilmesi talebine, “kırmızı çizgimizdir” diyen AKP Genel Başkanvekili Hasret Varlıklı, “Hedef haline geldim. Yüzlerce tehdit iletisi alıyorum. Bu yalnızlıktan yoruldum. Keşke daha İslami bir ortamda tartışabilsek” demişti.

Halktv.com.tr müellifi ve Halk TV programcısı İsmail Saymaz, “AK Parti ihtimaldir ki bir avuç marjinale boyun büküp Hasret Zengin’i feda edecek” dedi.

Saymaz, AKP’li Güçlü’nün “kırmızı çizgimiz” dediği 6284 sayılı Kanun’la ilgili tehdit iletileri almasına yönelik Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Saymaz’ın paylaşımları şöyle:

“Tarikatlar, cemaatler ve bir avuç radikal İslamcı verdikleri takviye karşılığında iktidardan diyet bekliyor. Bu diyet bayanların hürriyeti. İsterler ki… Erkek şiddet uygulayabilsin, birden çok ve reşit olmayan kızlarla evlenebilsin. Devlet meskene karışmasın. Ağır çekim İranlaşma bu.

AK Parti iktidarı kaybetmemek için bir avuç marjinalin talebine nazaran kanun çıkarıp kanun kaldırıyor. Hüda Par ve YRP’nin iştirakiyle ülkenin en çok sağ koalisyonu kuruluyor. Türkiye’nin 100 yıllık gayretle elde ettiği tüm hukuksal ve demokratik kazanımlar tehdit altında.

AK Parti ihtimaldir ki bir avuç marjinale boyun büküp Hasret Zengin’i feda edecek. Bu burada duracak sanıyorlar, asla durmayacak. Yarın okuyan kızlara ve çalışan bayanlara sıra gelecek. Sonraki gün… ‘Eve otursunlar’ diyecekler. ‘Sokağa çıkmasınlar’ diyecekler.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir