Almanya’da havalimanı işçileri grevde: Uçuşlar iptal edildi

Almanya’nın Berlin ve Hamburg havalimanlarında çalışanlar iş bıraktı. Bir günlük grevler nedeniyle uçuşlarda aksamalar yaşandı. Berlin’in Brandenburg Havalimanı’nda grev nedeniyle tüm kalkışlar iptal edildi.

VOA Türkçe’nin aktardığına nazaran, sendika tarafından yapılan açıklamada, iş bırakma aksiyonunun bu gece yarısına kadar devam edeceği duyuruldu. Havalimanında şu ana kadar 240 civarında uçuşun iptal edildiği belirtiliyor. Gece yarısına kadar sayının daha artacağı tabir ediliyor.

Benzer formda Hamburg havalimanında da AHS isimli yer hizmetleri veren şirket çalışanlarının 24 saatlik iş bırakma hareketi yapması nedeniyle uçuşlarda aksamalar yaşandı AHS, Almanya’nın bayrak taşıyıcısı havayolu şirketi Lufthansa’ya da hizmet veren bir kuruluş olarak biliniyor.

Hamburg havalimanında başka yer hizmetleri şirketlerinin çalışmaya devam ettiği AHS dışında hizmet alan firmaların uçuşlarının iş bırakma aksiyonundan etkilenmeyeceği belirtildi. Şu ana kadar AHS’nin hizmet verdiği 31 uçuşun gerçekleşmediği, şirketin pazartesi günü hizmet vermesi gereken 160 uçuş olduğuna dikkat çekildi. Yetkililer, bu uçuşların da yapılamayacağını söyledi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir