Amasya Belediyesi vergi borçlarını sıfırladı

Sarı, düzenlediği basın toplantısında, belediyenin birikmiş vergi borcunu sıfırladıklarını, yeni maksatlarının SGK’ya olan borçlarını da ödemek olduğunu söyledi.

Seçildikten sonra, belediyenin esnafa olan borçlarını ve işçi maaşlarını nizamlı ödediklerini, tasarrufu ön planda tutmaya kıymet verdiklerini anlatan Sarı, “Geçmişe bakmadan lakin, geçmişteki deneyimleri de akılda ve hafızada tutuyoruz. Bir program dahilinde defterden görerek ilerliyoruz. Alışılagelmiş bir şey var; Belediyeler vergi ve SGK’ya olan borçlarını ödemezler. Bir gün şüphesiz hallolur diye tüm belediye liderleri umutla beklerler. Hafızalarda bu biçimdedir. Ne derece doğrudur bilemem lakin olayın açıklaması şu, Türkiye’deki belediyeler içinde en borçsuz belediyeyiz.” diye konuştu.

Sarı, artık vergi borçlarının olmadığını vurgulayarak, “Bundan iki ay evvel takriben 40-50 milyonluk bir borcu kapattık. Vade farklarını da düştüğümüzde ortalama 30 milyon lira ödemek kaydıyla Amasya Belediyesinin tüm vergi borcunu sıfırladık.” sözlerini kullandı.

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir