Barzani’nin danışmanı HÜDA PAR’ı tebrik etti

Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan’a ve beraberindeki polisleri katleden ve Hizbullah’ı terör örgütü olarak tanımayan HÜDA PAR’ı IKBY Lideri Neçirvan Barzani ve Kürt Demokrat Partisi Lideri Raşit Akıncı ziyaret etti.

Sosyal medyadan paylaştılar

HÜDA PAR, ziyareti toplumsal medya hesabından duyurdu.

14 Mayıs’taki seçimler için ‘tebrik’ aldıklarını belirten partinin paylaşımları şöyle:

“Genel Lider Yardımcımız Hüseyin Yılmaz, GİK Üyemiz Vedat Turgut ve Diyarbakır Vilayet Liderimiz Faruk Dinç, Partimizi ziyaret eden; Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Neçirvan Barzani’nin danışmanı Dara Bilek ve Kürd Demokrat Partisi Lideri Raşit Akıncı’yı kabul etti. Ziyarette; HÜDA PAR’ın siyasi duruşu ve şimdiki siyasi gelişmeler ele alındı. Partimizin 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan genel seçimlere katılması nedeniyle tebrik ve muvaffakiyet dileklerini ilettiler. Nazik ziyaretlerinden ötürü partimiz ismine teşekkür ederiz.”

Söz konusu paylaşımın, kısa bir müddet sonra silindiği görüldü.

Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) 14 Mayıs’ta yapılması planlanan genel seçimlerde Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleyeceğini açıklamıştı.

Kürt-İslamcı kimliği ile bilinen partinin temsilcilerinin, terör örgütü Hizbullah’a ait kelamlarından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e dair tespitlerine kadar birçok tartışmalı tarafı bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir