Davutoğlu: Zenginin daha zengin, fakirin daha fakir olduğu düzene son vereceğiz

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Kocaeli’de, İzmit Dernekler Yerleşkesi’nde sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve basın mensuplarıyla bir ortaya geldi.

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran, 14 Mayıs seçimlerinin önemine işaret eden Ahmet Davutoğlu, “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılındaki seçim; herhangi bir iktidar seçimi değil, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının rotasını belirleyecek olan seçimdir. Başarırsak çocuklarımıza ve torunlarımıza anlatacağımız bir öykümüz olacak. Türkiye’de farklı siyasi partilerdeydik lakin bir seçim geldi ve bu seçimde biz milletin geleceği için kendi ve parti geleceklerimizi bir kenara bırakıp kıssa yazdık diyeceğiz” tabirleri kullandı.

‘İTTİFAKTA CUMHURİYETİ KURAN PARTİ DE VAR, DEMOKRASİYİ KURAN PARTİ DE’

Millet İttifakı’nın partilerinin ve prensiplerinin aşikâr olduğunu anlatan Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Millet İttifakı’nın içinde cumhuriyeti kuran parti de var, demokrasiyi kuran parti de milliyetçi, muhafazakar gelenekleri temsil eden partiler de var. Geldiğimiz günden itibaren evvel özgürlük alanlarında tam bir ıslahat yapacağız. 15 Mayıs sabahından itibaren gençler istediğini yazabilecek. İsteyen vatandaş Kılıçdaroğlu’nun da söylediği üzere, protesto edebilecek ve tutuklanmayacak. Kamu sistemini bozmayacak halde herkes şov ve yayın yapabilecek. Yargı, tümüyle kamu çıkarının ve kamu unsurlarının takipçisi olacak. Toplumsal gelir adaletini hakim kılacağız. Zenginin daha varlıklı, yoksulun daha yoksul olduğu nizama son vereceğiz.”

‘SAYIN CUMHURBAŞKANINA ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM’

İzmit’teki programının akabinde Gebze ilçesine geçen Ahmet Davutoğlu, burada esnaf ziyaretinde bulundu.

Davutoğlu, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, dün yaşadığı rahatsızlık nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “geçmiş olsun” dileklerini iletti.

Söz konusu sıhhat olunca siyasi rekabetin unutulacağını belirten Davutoğlu, “Geçmiş olsun açıklaması yaptık. Sayın Cumhurbaşkanına acil şifalar diliyorum. Ailesine ve kendisine sağlıklı yıllar diliyorum. İnşallah tekrar bu türlü bir durum yaşanmaz, gerekli önlemleri alıyorlardır” dedi.

Daha sonra Çayırova ilçesi Fatih Caddesi’nde halkı selamlayan Davutoğlu, Gebze ilçesi Eskihisar Mahallesi’nde sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla bir ortaya geldi. Seçim vaatlerinden bahseden Davutoğlu, Türkiye’yi daima birlikte inşa edeceklerini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir