Ege Üniversitesi Moda ve Tasarım Yüksekokulunun ilk mezunlarından moda şovu


Ege Üniversitesi (EÜ) Moda ve Tasarım Yüksekokulu ilk mezunları dört yıllık eğitim öğretim süreçlerinin sonunda gerçekleştirdikleri ilk defile ile büyük bir moda şovuna imza attılar. Lisans eğitimlerini tamamlayan öğrencilerin tasarımları “ShowVerse” temalı defile ile moda severlerle buluştu.

Öğrencilerin ilhamını doğadan ve sanal dünyadan alarak gerçekleştirdikleri özgün tasarımların yer aldığı mezuniyet koleksiyonu yoğun bir emek ve özveri ile hazırlanarak oluşturuldu. Koleksiyonun sunulduğu ihtişamlı defile, Ege İhracatçı Birlikleri Temsilcileri, Ege Giyim Sanayicileri Derneği Temsilcileri, Yüksekokul Müdürleri, öğrencilerin aileleri ve çok sayıda moda tutkununun katılımı ile gerçekleşti.

“Mezunlarımız katma değeri yüksek işlere imza atacaklar”

EÜ Moda ve Tasarım Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ziynet Öndoğan “Öğrencilerimiz dört yıllık eğitim öğretim hayatlarında okulumuzda tasarımdan başlayarak ürünün üretim ve sunum aşamalarına kadar edindikleri bilgi ve uygulama çalışmaları ile mezun oldular. Bugün, büyük emek vererek bu muhteşem defileye imza attılar. Mezun olduktan sonra edindikleri bilgi ve birikimlerle, katma değeri yüksek, özgün tasarımların yer aldığı ticari koleksiyonlar hazırlayarak sektöre oldukça yararlı işler ortaya koyacaklarına inanıyorum. Tüm mezunlarımıza gönülden başarılar diliyorum” dedi.

Prof. Dr. Ziynet Öndoğan, Doç. Dr. Serkan Boz, Dr. Öğr. Üyesi Özlem Kurtoğlu Necef ve Öğr. Gör. Gülseren Haylamaz ‘ın danışmanlığında tasarım ve üretimleri gerçekleştirilen defile için öğrenciler yaratıcı eserler ortaya çıkardılar. Moda ve Tasarım Yüksekokulu öğrencilerinin mankenlik yaptığı defilenin koreografisi Hasan Şafak Kahraman tarafından hazırlandı. Kumaş sponsorluğunu ise Eren Perakende ve Tekstil AŞ üstlenerek defileye katkıda bulundu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir