Kader Yıldız’ın ölümünde acılı anneden yeni iddialar

İstanbul’un Beylikdüzü ilçesindeki bir alışveriş merkezinin terasında 8 Eylül 2022 günü meydana gelen olayda, 25 yaşındaki Baht Yıldız isimli genç bayan telefonuna baktıktan çabucak sonra terasın korkuluklarına çıktı.

Çevredekiler Baht Yıldız’ı fark ederek yanına geldi. Mukadderat Yıldız aşağı sarktığı anda, yanına gelen kişi kıyafetinden tutarak genç bayanı kurtarmaya çalıştı. Fakat Mukadderat Yıldız, kıyafetinin çıkması ile birlikte evvel aşağıdaki kafeteryanın çatısına sonra da tabana düştü.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sıhhat takımları sevk edildi. Ağır yaralı olarak ambulansla hastaneye kaldırılan Mukadderat Yıldız, tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı.

ACILI ANNE: KIZIM RUHSAL ŞİDDETE MARUZ BIRAKILDI

Kader’in annesi Gülnaz Yıldız acı olayla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Anne Gülnaz Yıldız, kızının nişanlısı tarafından ruhsal şiddete maruz bırakıldığını, kızının nişanlısı tarafından iki başka kişi ile aldattığını sav etti.

Yıldız, birebir vakitte Berkan Y.’nin kızının öldüğü gün banka hesaplarına girerek kredi çekmeye çalıştığını ve toplumsal medya hesaplarının da şifresini değiştirdiğini ileri sürerek yargılanmasını istedi.

“BERKAN Y. KIZIMIN HESABINA GİRİP PARA ÇEKMEYE ÇALIŞTI”

“Kızım vefat ettikten sonra nişanlısı Berkan Y., benim kızımın banka hesabına girip para çekmeye çalıştı. İnternet bankacılığı şifresini bloke etti. Berkan Y., çocuğumun vefat ettiği gün mezarlıktayken, toplumsal medya şifrelerini değiştirdi” argümanını ortaya atan acılı anne, “Ayşe G., (Berkan Y.’nin kız arkadaşı) kızıma ulaştığı vakit ona uygunsuz fotoğrafları, yazışmaları Berkan Y. hepsini siliyor. Ben bunun üzerine şikayette bulundum lakin hala ses seda yok. Berkan Y.nin annesi de, Ayşe G. de, Berkan da kızıma ruhsal şiddet gösterdiler. Bunu bir intihar değil, cinayet olarak sayıyorum. Zira benim kızım aklı başında bir insandı” formunda konuştu.

“KIZIMA KREDİ ÇEKTİRDİ”

Berkan Y. ile ilgili argümanlarını sürdüren Gülnaz Yıldız, şunları söyledi:

“100 bin lira kızımın hesabından kredi çekmişti. 300 – 400 bin lira da onun altınları vardı, hepsini götürdü. İstek ile yemiş, kaza geçirmişti otomobilini tamire götürmüş. Bunların hepsini benim kızıma söylüyor. İlgi terapisi için görüşüyorlardı, Ayşe G. ve Dilek ile görüştüğü için kızıma bağırıyordu çağırıyordu. Kızım da alaka terapisine gitmek istiyordu. Evlilik arifesindeydiler, çeyizi hazırdı. Alaka terapisti için randevu almıştı kızım. Kayınvalidesine söylüyor, ‘Benim psikolog param bile yok’ diyor. Kayınvalidesi, ‘Ben karışmıyorum, bana mı sordun kredi çektin. Bana mı sordun altınlarını verirken.’ diyor. Kızıma ne söyledilerse, kendinden geçti artık. Alışveriş merkezinin doruğuna çıktı. Adalet istiyorum. Kızımı babasız büyüttüm, o benim prensesimdi. Hak etmemişti, benim kızım memnunluktan öteki bir şey istemedi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir