‘Sığınmacıların Ankara’da bir evi yaktığı’ iddialarına açıklama

ANKARA (İGFA) – Bağlantı Başkanlığı bünyesindeki Dezeformasyonla Gayret Merkezi, ‘Sığınmacıların Ankara’da bir konutu yaktığı’ savlarına ait açıklama yaptı.

Açıklamada, 13 Şubat 2024 tarihinde saat 07.00 sıralarında Ankara ili Altındağ ilçesine bağlı Yıldıztepe mahallesindeki bir adresten bildirilen yangın ihbarı üzerine emniyet üniteleri olay yerine intikal edildiği kaydedilirken, ikametin çatı köşe kısmında ve ön taraf balkon kısmında bulunan eski eşyaların yandığı görülmüş rastgele bir yaralanmanın ve etrafa sirayetin olmadığı tespit edildiği kaydedildi. İkamette oturan F.K. isimli vatandaş ile yapılan görüşmede, eşinin mutfakta çay demlediğini, bir anda her şeyin alev aldığını, dışarı çıktıklarını ve itfaiye takımlarının olay yerine gelerek yangına müdahale ettiğini söz ettiği ve adreste oturan vatandaşın rastgele bir şikayetlerinin olmadığı istikametinde beyanda bulunduğunu anımsatarak, hususla ilgili olarak Cumhuriyet Savcısına bilgi verilerek tahkikata başlanıldığı belirtildi.

İletişim Başkanlığı’nca yapılan yazılı açıklamada, gerek güvenlik güçleri, gerek itfaiye yetkililerinin yaptığı araştırmalarda rastgele bir kasıt ögesine rastlanılmadığı belirtilerek, söz veren mesken sahipleri yangının tam olarak neden çıktığını bilmediklerini beyan ettiklerini duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir