Taksim’de ticari taksiler denetlendi: “Devletimiz doğru yapıyor”

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü takımları tarafından Taksim Meydanı’nda ticari taksilere yönelik kontrol gerçekleştirildi. Kontrolde taksi sürücülerine emniyet kemeri takmama, cam sineması üzere nedenlerden ceza yazılırken, bir taksi sürücüsü “Devletimiz yanlışsız yapıyor, denetlesinler” dedi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü takımları tarafından Taksim Meydanı’nda ticari taksi kontrolü gerçekleştirildi. Kontrolde durdurulan taksilere doküman denetimi yapılarak, araçların ruhsatı, belediye müsaade dokümanları ve şoförlerin ehliyetleri denetim edildi.

Denetim noktasında evrakları denetim edilen bir taksi şoförü, “Devletimiz gerçek yapıyor. Denetlesinler, yolcu seçen çok fazla taksici var” sözlerini kullandı.

Öte yandan kontrol esnasında kısa aralık yolcu seçtiği öğrenilen bir taksiciye bin 823 TL ceza kesildi ve taksi alımlı yardımıyla otoparka kaldırıldı. Ticari taksilere yönelik kontrolde 8 şoföre ehliyet ve emniyet kemeri takmadıkları gerekçesiyle bin 568 lira ceza kesilirken, 1 şoföre ise cam sinemasından ötürü 427 TL ceza yazıldı. (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir